Vše o zateplení,
aneb odborníkem na zateplení snadno a rychle

Doporučujeme

 
Zateplení exteriérů

Nová fasáda nejen zkrášlí, ale také zateplí dům

Nová fasáda nejen zkrášlí, ale také zateplí dům

Neustále se zvyšující ceny energií vedou majitele nemovitostí ke krokům, již dokáží snížit zbytečný únik tepla z jejich domu. Nové fasády, pod nimiž jsou zateplovací vrstvy, můžeme viděn nejen na rodinných, ale také na panelových domech. Studie posledních let prokazují, že díky fasádě se zateplovací vrstvou se daří ušetřit až 10 % nákladů vynaložených za teplo.

Na internetu nabízí zateplení domu a zhotovení nové fasády několik desítek firem. Ne všechny však provádí svoji práci kvalitně. I v tomto případě platí heslo, že nejlevnější dodavatel nemusí být tím nejkvalitnějším.

Zájemce o novou fasádu by měl znát materiál, který firma používá k zateplení a také k samotnému zhotovení fasády. „Předtím, než se u nás začalo se zateplováním domu a s pracemi na nové fasádě, tak jsme porovnali několik nabídek různých stavebních firem. Velice důležité pro nás byly recenze a fotky z již provedených staveb,“ řekl Jakub Kvíčala, který žije s rodinou v panelovém domě v Havířově.
 

Nový vzhled domu

Nová fasáda může zcela změnit vzhled domu. Své o tom ví majitel velké severomoravské stavební firmy Aleš Fousek. právě jeho firma loni rekonstruovala v Krnově na náměstí budovu starého Prioru. Nyní si tento objekt, který zcela změnil svůj vzhled fotí turisté, jež do města přijíždí. Není divu, že fasáda vyhrála tituly prestižních soutěží Fasáda Moravskoslezského kraje roku 2007 a Stavba Moravskoslezského kraje 2007.
 
„Před samotným projektem jsme zvažovali, zda máme jít do tak náročně rekonstrukce celého panelového domu včetně zhotovení nové fasády. Nakonec jsme výběrové řízení vyhráli a začalo se pracovat. Po interiérech přišla na řadu fasáda. Ta odpovídá dle požadavků projektanta několika různým slohům, aby nešlo poznat, že se jednalo o monolitickou stavbu. Pod fasádou je také zateplení. Na jejím zkrášlení se výtvarnými díly podíleli také přední krnovští umělci,“ informoval Aleš Fousek, majitel stavební firmy.
 
Schopný dodavatel dokáže zateplit dům během několika týdnů. Dle odborníků je vhodné před zateplením vyměnit v domě také původní okna za nová. „Pokud se již rozhodne sdružení nájemníků zhodnotit svůj majetek, tak by to mělo být výrazným způsobem. Samotné zateplení a zhotovení nové fasády neuchrání tolik tepla jako nové okna. Když se provedou práce dohromady, má majitel bytu, či domu na pár let vystaráno a cena nemovitosti rázem stoupne,“ řekl Marek Žlebek, realitní makléř.
 

Špatná práce

V minulém roce došlo málem ke katastrofě, když z krnovského věžáku mohutné poryvy větru odtrhly velkou část zateplení od samotného domu. hlavní komunikaci pod objektem museli uzavřít policisté a firma musela během dalších dní odtrženou fasádu s izolací kvalitním způsobem připevnit. 
 

Jako pěst na oko

Ve spleti panelových domů se sem tam objeví oranžový, zelený, či modrý objekt připomínající svým zjevem cizokrajného ptáčka. To většinou jen skupina nájemníků spolčená do družstva neodhadla dopad na okolí a zbytečně na dům jeho pestrou fasádou upoutala pozornost. Když už však k něčemu takovému dojde, nemusí se jednat o úplné neštěstí. Pokud se totiž dům nachází poblíž centra, či frekventované části města lze fasádu doplnit o zajímavou reklamu a třeba tak pokrýt náklady na odvoz společného odpadu.

 
24.04.2008 - J Kr www.Svet-Bydleni.cz

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe